Rodzaje i kolory szkla

Szkło zwykłe float

Szkło zwykłe, nazywane również szkłem float, to najpopularniejszy typ szkła, dostępny na rynku. Wśród jego cech charakterystycznych wymienić można idealnie płaską powierzchnię, wysoką przeźroczystość, brak wad optycznych i wszelkiego typu zniekształceń. Dzięki tym parametrom, szkło zwykłe znajduje szerokie zastosowanie.

Szkło zwykłe o delikatnym, lekko zielonkawym odcieniu, stosowane jest zwykle w przypadku daszków, przeszkleń oraz barierek wewnętrznych i ewnętrznych. Może służyć ono również do produkcji balustrad, kabin prysznicowych, gablot, witryn, blatów oraz wielu innych produktów, wykonywanych typowo z przeźroczystego szkła.

Zastosowanie i zalety szkła float

Szczególnie po oszlifowaniu, widoczny staje się lekko zielonkawy kolor szkła float. Jest on skutkiem podwyższonej zawartości tlenków żelaza w masie szklanej. Wraz z grubością szkła, wzrasta jednocześnie widoczność zabarwienia. Szkło zwykłe dostępne jest w szerokim zakresie grubości, sięgającym nawet do 25 mm.

Wysokiej jakości szkło zwykłe może być poddawane laminowaniu, hartowaniu, a także aplikacji wzorów. Jego atutem jest łatwość utrzymania w czystości. Wszelkie zabrudzenia usunąć można bowiem płynem do szyb. W odpowiedzi na potrzeby Klientów, starannie dopasowujemy wyroby ze szkła zwykłego do ich indywidualnych oczekiwań..


design element
	
							
	
						
tel. +48 500 228 289
e-mail: kontakt@szklanydecor.pl
pon.-pt. 10:00-18:00